Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Nastolatek zatrzymany za zabicie 6-miesięcznego psa (foto)

Policjanci zatrzymali 19-latka podejrzanego o zabicie psa. Mężczyzna miał wrzucić do kanału worek, w którym znajdował się 6-miesięczny mieszaniec.

Worek z nieżywym zwierzęciem został znaleziony w sobotę 10 października w okolicach pochylni Oleśnica pod Pasłękiem. Zwierzę było zawinięte w 2 worki związane sznurkiem. O tej sytuacji powiadomiono policję, a także Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt Psi Raj w Pasłęku.

Sprawą zajęła się elbląska policja, która prowadzi postępowania związane ze znęcaniem się nad zwierzętami. Na podstawie informacji zatrzymano młodego mężczyznę, który posiadał takiego psa. Policjanci podczas przeszukania w jego domu znaleźli m.in. dowody świadczące, że mężczyzna mógł dokonać tego przestępstwa. Co więcej, znaleziono również zdjęcie mężczyzny z żywym psem.

W dniu dzisiejszym 19-latek usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, co doprowadziło do śmierci zwierzęcia. Za taki czyn może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj z kanału w okolicach Krasina zostały wyłowione zwłoki suki . Zwierzę było zawinięte w 2 worki związane…

Opublikowany przez Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "PSI RAJ" w Pasłęku Sobota, 10 października 2020

(fot. Policja Warmińsko-Mazurska, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

Jeden komentarz

  1. Prosimy o pisanie także o wyrokach skazujących za takie bestialstwa. Ciągle słyszymy : czyn zagrożony tym czy tamtym. Chcemy nie wierzyć w plotki o przekupnym wymiarze sprawiedliwości 🙂