Czwartek, 18 sierpnia 202218/08/2022

Pijani turyści w stanie hipotermii. Akcja ratunkowa w Bieszczadach (zdjęcia)

Dwóch kompletnie pijanych turystów wybrało się na wędrówkę szlakiem przez Szeroki Wierch i Tarnicę. Gdy dotarli do nich ratownicy GOPR, obaj mężczyźni byli już w stanie hipotermii.

– Więcej szczęścia niż …. miało dwóch mężczyzn, którzy wczoraj wędrowali szlakiem przez Szeroki Wierch i Tarnicę. Około 14.00 wpłynęło zgłoszenie z okolic Przełęczy pod Tarnicą traktujące o turyście skarżącym się na uraz kolana – przekazali ratownicy GOPR.

Po dotarciu na miejsce okazało się, że poszkodowany jest kompletnie pijany, Mężczyźnie pomogli przygodni turyści. Po chwili zaś, kolejni turyści sprowadzili w okolice wiaty na niebieskim szlaku, kolegę poszkodowanego – w podobnym stanie upojenia alkoholowego.

– Obaj mężczyźni byli już w stanie hipotermii. W trakcie zwożenia obu panów, stan jednego z nich zaczął się pogarszać i niezbędna okazała się pomoc załogi karetki pogotowia – dodają ratownicy.

Jak podkreślają goprowcy, gdyby nie odpowiedzialne zachowanie osób, które pomogły zejść mężczyznom, ta wycieczka mogłaby się dla nich zakończyć tragicznie.

(fot. GOPR)

Komentarze wyłączone