Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Wyrzucili kilkanaście ton odpadów na dukcie leśnym (zdjęcia)

Policjanci z Sieradza na dukcie leśnym w gminie Sieradz zatrzymali dwóch kierowców ciężarówek przewożących kilkanaście ton odpadów. Miały być one zrzucone w pobliżu kompleksu leśnego, gdzie ujawniono nielegalne składowisko odpadów niewiadomego pochodzenia. Zatrzymano trzy osoby podejrzane o udział w nielegalnym procederze.

Sieradzcy policjanci uzyskali informację o nielegalnym wysypisku odpadów w pobliżu kompleksu leśnego pod Sieradzem. Patrolując wytypowany rejon dzielnicowi ujawnili kilkanaście hałd z odpadami niewiadomego pochodzenia. 

Będąc na miejscu stróże prawa zobaczyli jadące w ich kierunku dwie ciężarówki z naczepami. W pewnej chwili, prawdopodobnie na widok radiowozu kierowca jednej z nich zmienił kierunek jazdy i gwałtownie ruszył w przeciwną stronę. Drugi pojazd jechał za nim. Policjanci natychmiast podjęli za nimi pościg, jednocześnie dając kierowcom światłem i dźwiękiem sygnały do zatrzymania.

Parę minut później policjanci zatrzymali kierowców ciężarówek. Byli to mężczyźni w wielu 33 i 38 lat. Na miejsce skierowani zostali policjanci  z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą, dochodzeniowo – śledczego oraz technik kryminalistyki, którzy pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Sieradzu wykonywali dalsze czynności związane z przestępczym  procederem. 

O ujawnieniu  nielegalnego składowiska odpadów poinformowano również Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Zatrzymali kierowcy ciężarówek zostali przewiezieni do komendy i osadzeni w policyjnym areszcie.

Kilka godzin później zatrzymana została kolejna osoba, 53-letni mężczyzna, który również podejrzewany był o udział w tym przestępstwie. Wszyscy trzej podejrzani usłyszeli zarzuty niewłaściwego postepowania z odpadami. Prokurator Rejonowy w Sieradzu zastosował wobec 33 i 38-letniego podejrzanego policyjny dozór.

Za powyższe przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa, a śledztwo prowadzone przez Prokuraturę Rejonowa w Sieradzu ma na celu wyjaśnienie okoliczności oraz rozmiaru przestępczego procederu.

(fot. KPP Sieradz, źródło KPP Sieradz)

Komentarze wyłączone