Sobota, 04 grudnia 202104/12/2021

Podpalił dom i zaatakował policjantów nożami. Napastnik został postrzelony przez funkcjonariuszy (zdjęcia)

W środę doszło do pożaru domu jednorodzinnego w Rabce-Zdroju w województwie małopolskim. W trakcie pościgu za podpalaczem, mężczyzna zaatakował policjantów nożami. Napastnik został postrzelony i trafił śmigłowcem LPR do szpitala.

Wczoraj wieczorem służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pożarze domu jednorodzinnego w Rabce-Zdroju. Jak ustalili policjanci z KPP w Nowym Targu, do pożaru doszło w wyniku podpalenia kotłowni przez 54-letniego gospodarza domu, który zagroził, że popełni samobójstwo. Mężczyzna jeszcze przed przybyciem służb uciekł w rejon leśny, zabierając ze sobą noże kuchenne. Strażacy ugasili pożar.

Jak przekazała rzecznik prasowy nowotarskiej policji asp. Dorota Garbacz, żonie 54-latka oraz ich, oraz dziecku nic się nie stało.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. 54-latek został odnaleziony na polu w rejonie ulicy Gilówka.

– Kiedy policjanci podeszli do niego zaatakował ich z nożami w ręku. Jeden z funkcjonariuszy użył broni. 54-latek został postrzelony. Policjanci natychmiast udzielili rannemu pomocy i wezwali pogotowie. Następnie ranny 54-latek karetką został przewieziony w rejon boiska w Chabówce, a stamtąd śmigłowcem LPR do szpitala w Krakowie. 54-latek miał przy sobie w sumie trzy noże, które zostały zabezpieczone przez policjantów – dodaje asp. Dorota Garbacz.

Na miejscu wykonano oględziny z udziałem prokuratora. Dokładne okoliczności i szczegóły tego zdarzenia są ustalane w toku prowadzonego postępowania.

(fot. OSP Chabówka)

Komentarze wyłączone