Poniedziałek, 08 marca 202108/03/2021

Ktoś wyrzucił na mróz 10 szczeniąt. Były skazane na śmierć z wychłodzenia (zdjęcia)

Nieznany sprawca porzucił 10 szczeniąt w miejscowości Brużyczka Mała w woj. łódzkim. Gdyby nie szybka reakcja, zwierzęta najprawdopodobniej padłyby z wychłodzenia. Sprawą zajmują się policjanci.

W niedzielę, 7 lutego w godzinach porannych funkcjonariusze Komisariatu Policji w Aleksandrowie Łódzkim dostali zgłoszenie o porzuconych szczeniętach. Policjanci  na miejscu, w pojeździe zgłaszającego, zastali 10 szczeniąt rasy mieszanej.

Były skazane na śmierć z wychłodzenia

Jak przekazali mundurowi, miejsce porzucenia było odosobnione, a zwierzęta były skazane na śmierć z wychłodzenia. Natychmiast powiadomiono Centrum Zarządzania Kryzysowego w Aleksandrowie Łódzkim, do którego przewieziono zwierzęta. Tam trafiły pod opiekę, zostały ogrzane i nakarmione.

Sprawcy grozi do 3 lat więzienia

Aleksandrowscy policjanci prowadzą postępowanie wyjaśniające okoliczności porzucenia zwierząt. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Wszystkie osoby, które mają informacje dotyczące tego zdarzenia proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Aleksandrowie Łódzkim przy ul. Piotrkowskiej 10/12 lub telefonicznie 47 842-53-60.

(fot. Katarzyna Rezler/Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

ZOBACZ TAKŻE

1 komentarz

  1. Teraz tego własciciela na noc pod drzewem zostawic przywiązac go