Piątek, 17 września 202117/09/2021

„Czysta, rum, dąb, łycha’’. Policjanci zlikwidowali domową fabryczkę alkoholu (zdjęcia)

Policjanci z Dolnego Śląska zlikwidowali linię produkcyjną służącą do wytwarzania nielegalnego alkoholu zlokalizowaną w jednym z mieszkań w Kątkach Wrocławskich. „Czysta, rum, dąb, łycha’’ – takie napisy widniały na plastikowych pojemnikach. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 320 litrów wysokoprocentowego płynu. Do sprawy zatrzymano 34-latka.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich, wykonując czynności służbowe w jednym z prywatnych mieszkań na terenie gminy, zlikwidowali linię produkcyjną służącą do wytwarzania nielegalnego alkoholu, a także zabezpieczyli sporą jego ilość.

W sprawie policjanci przesłuchali też 34-latka, podejrzewanego o wytwarzanie oraz wprowadzenie do obrotu napojów alkoholowych bez wymaganego zezwolenia.

Podczas kontroli ujawniono m.in. pojemniki plastikowe, słoiki i różnego rodzaju butelki, które stały w sprawdzanym pomieszczeniu, a także schowane były w znajdujących się w nim meblach. Łącznie funkcjonariusze przejęli ponad 320 litrów nielegalnego alkoholu. Oprócz tego inne puste pojemniki czekały już na napełnienie, a także zaetykietowanie.

34-latek po wykonaniu wstępnych czynności z jego udziałem pozostał w mieszkaniu, a przejęty towar przewieziono do jednostki Policji.

Mężczyzna podejrzewany o wytwarzanie oraz wprowadzenie do obrotu nielegalnych napojów alkoholowych, za swoje czyny odpowie teraz przed sądem.

(fot. KMP Wrocław, źródło KMP Wrocław)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone