Środa, 03 marca 202103/03/2021

Podpalił swoje mieszkanie i przyglądał się na ewakuację. 35-latek został zatrzymany (zdjęcia)

Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę podpalenia jednego z mieszkań we Wschowie w woj. lubuskim. 35-latek trafił po policyjnego aresztu. Mężczyzna przyznał się mundurowym do podpalenia.

W nocy z soboty na niedzielę, dyżurny wschowskiej policji otrzymał informację o pożarze w jednym z budynków wielorodzinnych we Wschowie.

Z budynku objętego ogniem ewakuowano 15 osób. Policjanci podjęli działania, aby ustalić kto mógł podpalić jedno z mieszkań. Po chwili mundurowi zainteresowali się mężczyzną, który siedział na ławce i bacznie przyglądał się całej akcji.

Uwagę funkcjonariuszy przykuła walizka, którą mężczyzna miał przy sobie. Jak twierdził, tylko w tym miejscu ma darmowy Internet. Te wyjaśnienia jednak nie zbiły z tropu wschowskich policjantów.

Mężczyzna przyznał się funkcjonariuszom, że mieszkanie, w którym doszło do pożary należy do niego i jego żony. Po chwili wyszło na jaw, że w mieszkaniu strażacy znaleźli czerwony kanister, który posłużył do wzniecenia ognia.

Jak się okazało 35-latek zanim opuścił mieszkanie spakował się. W jego walizce znajdowały się rzeczy osobiste. Po chwili mężczyzna przyznał się policjantom do podpalenia mieszkania. Wyjaśnił, że zrobił to z przyczyn osobistych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W najbliższym czasie usłyszy zarzuty.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

ZOBACZ TAKŻE