Poniedziałek, 12 kwietnia 202112/04/2021

3-latka polewana zimną wodą, została ciężko pobita. Matka i jej konkubent usłyszeli zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem

3-latka, która za karę była polewana zimną wodą, nie zmarła z powodu wychłodzenia. Dziecko zostało brutalnie pobite przez własną matkę i konkubenta kobiety. Oboje usłyszeli zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Do zbrodni doszło w nocy z 19 na 20 lutego w Kłodzku na Dolnym Śląsku. W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że 30-latka zaprowadziła 3-letnią córkę do łazienki i umieściła dziecko w kabinie prysznicowej, a następnie polewała córkę przez kilka minut zimną wodą. Miała to być kara za to, że dziewczynka zmoczyła się w łóżku.

Po chwili 3-latka zasłabła i straciła przytomność.

Na miejsce wezwano pogotowie. Dziecko w ciężkim stanie trafiło do szpitala. Niestety, mimo reanimacji, życia 3-latki nie udało się uratować.

Podejrzana 30-latka usłyszała zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, czym doprowadziła do nieumyślnego spowodowania zgonu dziewczynki. Konkubent usłyszał zarzut znęcania się nad małoletnią poprzez stosowanie przemocy fizycznej w postaci klapsów czy szarpania.

Ciało dziewczynki zostało zabezpieczone do badań. Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała, że dziecko doznało bardzo poważnych obrażeń jamy brzusznej. Ustalono, że dziewczynka została dotkliwie pobita przez matkę i jej konkubenta. Wskutek odniesionych obrażeń dziecko zmarło.

Na polecenie Prokuratora Generalnego – Zbigniewa Ziobro Prokuratura Okręgowa w Świdnicy przedstawiła kobiecie oraz jej konkubentowi zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Zbrodnia ta zagrożona jest karą dożywotniego pozbawienia wolności. Prokurator będzie wnioskował o przedłużenie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanej, a także o zastosowanie takiego środka zapobiegawczego wobec podejrzanego.

(fot. Policja, źródło Prokuratura Krajowa)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone