Niedziela, 16 stycznia 202216/01/2022

Pijana matka z 2-letnim dzieckiem na placu zabaw (foto)

38-latka mając 2,3 promila alkoholu w organizmie zajmowała się swoim 2-letnim synem. Funkcjonariusze z Polkowic zatrzymali pijaną kobietę, która usłyszała zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia. Grozi jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Polkowic otrzymali zgłoszenie od mieszkańców o nietrzeźwej kobiecie, która na placu zabaw nieopodal ulicy Ratowników zajmuje się małym dzieckiem.

Na miejscu udali się strażnicy miejscy wraz z policjantami. Funkcjonariusze zastali kobietę z dzieckiem w wózku, która była już w drodze do domu. Jak się okazało 38-latka była tak pijana, że potrzebowała odpoczynku i postanowiła usiąść na ławce.

Chwiejny krok, agresywne zachowanie, a także wynik badania na zawartość alkoholu w organizmie nie pozostawił wątpliwości, co do tego, że kobieta nie jest wstanie zadbać nawet o własne bezpieczeństwo, a co dopiero o bezpieczeństwo swojego syna. Alkomat wykazał u 38-latki 2,3 promila alkoholu.

Ostatecznie maluch został w porę przekazany pod opiekę babci, natomiast zatrzymana polkowiczanka spędziła noc w policyjnej celi, by po wytrzeźwieniu usłyszeć zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia.

Kobiecie grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności, natomiast sprawą jej dalszego sprawowania opieki nad dzieckiem, zajmie się teraz Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Lubinie.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone