Piątek, 18 czerwca 202118/06/2021

Nietrzeźwy kierowca ciężarówki uderzył w tył volkswagena. Jedna osoba trafiła do szpitala (zdjęcia)

45-latek kierując ciężarowym renaultem w stanie nietrzeźwości dorowadził do groźnego zdarzenia drogowego, w wyniku którego jedna osoba został ranna. Mężczyzna stracił już uprawnienia do kierowania. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

We wtorek około 06.30 dyżurny golubsko-dobrzyńskiej komendy policji powiadomiony został o kolizji drogowej, do której doszło w miejscowości Zapluskowęsy w woj. kujawsko-pomorskim. Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci zespołu ruchu drogowego, ustalili że 45-letni kierujący samochodem ciężarowym marki Renault wraz z przyczepą, nie zachował bezpiecznej odległości pomiędzy poprzedzającym go osobowym volkswagenem, który zatrzymał się w celu wykonania skrętu, w wyniku czego doszło do zderzenia się pojazdów.

W wyniku kolizji 31-letni kierowca auta osobowego z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Od kierującego pojazdem ciężarowym funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu i po zbadaniu stanu trzeźwości, okazało się że kierował on samochodem mając prawie 0,60 promila alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialny kierowca stracił już uprawnienia do kierowania pojazdami.

Teraz 45-latek za swoje czyny odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna poniesie konsekwencje za spowodowanie kolizji, za co grozi mu kara grzywny w wysokości do 5000 złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

(fot. KPP w Golubiu-Dobrzyniu, źródło KPP w Golubiu-Dobrzyniu)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone