Wtorek, 22 czerwca 202122/06/2021

Znęcał się nad żoną i dziećmi. Gdy na miejsce przyjechała policja, leżał pijany na podłodze

Policjanci z Nowego Targu w woj. małopolskim zatrzymali 45-latka podejrzanego o znęcanie się nad rodziną. Gehenna kobiety i jej dzieci trwała kilka lat. Mężczyźnie grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zgłosiła się wystraszona kobieta, która oświadczyła, że od kilku lat jest ofiarą przemocy domowej ze strony swojego męża. Poszkodowana przekazała mundurowym, że w trakcie awantury pijany mąż ubliżał jej oraz groził pozbawieniem życia, a także po raz kolejny uderzył.

Poszkodowana nie wytrzymała i postanowiła przerwać tę domową gehennę. Pojechała do szpitala na badania, a następnie przyjechała do nowotarskiej komendy i zgłosiła przemoc domową.

Policjanci wspólnie z poszkodowaną pojechali do jej domu. W kuchni na podłodze leżał nietrzeźwy mąż. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy. Badanie stanu trzeźwości wykazało u mężczyzny blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

W sprawie znęcania nad rodziną zostało wszczęte postępowanie. Okazało się, że mężczyzna znęcał się nie tylko nad żoną, ale również nad swoimi dziećmi. Gehenna rodziny trwała od kilku lat, ale dopiero teraz kobieta odważyła się przerwać łańcuch przemocy domowej.

W poniedziałek 15 marca podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie usłyszał prokuratorskie zarzuty znęcania nad rodziną. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt, a sąd przychylił się do wniosku prokuratura i zastosował wobec 45-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara od 3 miesięcy nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. KPP Nowy Targ, źródło KPP Nowy Targ)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone