Wtorek, 25 czerwca 202425/06/2024

Pół kilograma trotylu i narkotyki w garażu w centrum miasta(zdjęcia)

W jednym z garaży w centrum Częstochowy policjanci ujawnili pół kilograma trotylu oraz narkotyki. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 41 i 36 lat. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Kryminalni z Kłomnic posiadali informację, że w jednym z garaży w centrum Częstochowy przechowywane są narkotyki. Policjanci udali się we wskazane miejsce, gdzie potwierdzili swoje przypuszczenia. Na miejscu zabezpieczyli ponad 15 działek amfetaminy i kilka działek marihuany. Zarzut posiadania usłyszał 41-latek z Częstochowy. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

W toku przeszukania pomieszczenia policjanci znaleźli również pół kilograma pobudzacza wybuchowego trotylowego. Jednak obecny na miejscu 41-latek stanowczo zaprzeczył, że znaleziony materiał wybuchowy należy do niego. Kryminalni szybko ustalili właściciela. Jak się okazało, był nim 36-latek z Częstochowy, który za posiadanie materiału wybuchowego bez wymaganego zezwolenia może spędzić w więzieniu nawet 8 lat.

Wszczęte pod nadzorem prokuratora śledztwo ma wyjaśnić jak 36-latek wszedł w posiadanie materiału wybuchowego i w jakim celu go przechowywał. W sobotę usłyszał zarzuty. Decyzją sądu trafił do aresztu.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone