Wtorek, 06 czerwca 202306/06/2023

Postrzelił kota z wiatrówki. Zwierzę musiało zostać uśpione (foto)

Policjanci z Pomorza zatrzymali 60–latka, podejrzewanego postrzelenie kota z wiatrówki. Niestety, zwierzę musiało zostać uśpione. 60-latkowi grozi kara nawet do 5 lat więzienia.

W minioną sobotę po południu policjanci z Dębnicy Kaszubskiej otrzymali zgłoszenie o postrzelonym kocie znalezionym na terenie jednej z posesji w gminie. Mundurowi dotarli do monitoringu, na którym uchwycony był moment oddawania strzału z wiatrówki.

Dzięki współpracy z mieszkańcami dzielnicowy szybko ustalił, kim jest osoba ze zdjęcia i gdzie może przebywać. Policjanci pojechali tam i zatrzymali 60-latka podejrzewanego o zabicie kota oraz zabezpieczyli wiatrówkę, z której prawdopodobnie padł strzał.

Postrzelony kot został przekazany pod opiekę fundacji zajmującej się pomocą zwierzętom i szybko trafił na stół operacyjny. Niestety okazało się, że konieczne było jego uśpienie

Mężczyzna został doprowadzony do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszy zarzuty i zostanie doprowadzony do prokuratury. Przestępstwo znęcania się nad zwierzętami zagrożone jest karą do 2 lat więzienia, a za znęcanie ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. KMP Słupsk, KMP Słupsk)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone