Sobota, 03 czerwca 202303/06/2023

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o udział w śmiertelnym wypadku. Jest decyzja sądu o tymczasowym areszcie (foto)

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o udział w tragicznym wypadku drogowym. Mężczyzna odpowie za wjechanie w wózek z dzieckiem i ucieczkę z miejsca zdarzenia. W wyniku wypadku kilkunastomiesięczna dziewczynka zmarła.

W miniony piątek około godz. 18. w miejscowości Przęsławice na drodze wojewódzkiej nr 575 doszło do tragicznego wypadku drogowego.

Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Infiniti potrącił wózek z kilkunastomiesięcznym dzieckiem prowadzony przez rodzica. Niestety, pomimo podjętej reanimacji dziewczynka zmarła. Kierowca pojazdu odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku Kazunia. 

Policjanci wykonali intensywne czynności, aby jak najszybciej ustalić sprawcę tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Wszystkie czynności wykonywane były pod nadzorem prokuratora. Komendant Powiatowy Policji w Sochaczewie ogłosił alarm dla funkcjonariuszy z sochaczewskiej jednostki.

Analizowane były wszystkie sygnały od społeczeństwa, które mogły pomóc w ustaleniu okoliczności wypadku. Dzięki pomocy społeczeństwa i pracy policjantów, wczoraj około południa podejrzewany o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym został zatrzymany. Jest to 61-letni mężczyzna pochodzący z Warszawy. Do sprawy zabezpieczony został również samochód, którym prawdopodobnie mężczyzna poruszał się w chwili zdarzenia.

Wczoraj wieczorem 61-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie. Zarzuca mu się, że spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym i odjechał z miejsca zdarzenia.

Dzisiaj odbyło się posiedzenie sądu w przedmiocie zastosowania wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Po zapoznaniu się z materiałem dowodowym zebranym przez policjantów i prokuraturę, sąd przychylił się do wniosku i aresztował podejrzanego na okres trzech miesięcy.

Za popełnione przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Sochaczew, źródło Policja Sochaczew)

Jeden komentarz

  1. jeśli to on to brawo…