Niedziela, 04 czerwca 202304/06/2023

Pijany kierowca ciężarówki spowodował wypadek i uciekł nie udzielając pomocy rannym (foto)

Policjanci zatrzymali 43-letniego kierowcę pojazdu ciężarowego, który spowodował wypadek, a następnie nie udzielając pomocy poszkodowanym uciekł z miejsca zdarzenia. Jak się okazało mężczyzna był pijany.

Około godz. 20:30 w miniony czwartek policjanci zostali wezwani do wypadku drogowego na drodze krajowej 71 w Gospodarzu w woj. łódzkim. Jak ustalili mundurowi w jadącego prawidłowo w kierunku Rzgowa hyundaia, którym podróżował 20-letni mężczyzna i jego 19-letnia pasażerka uderzył samochód ciężarowy, który jechał w kierunku Pabianic.

Kierowca ciężarówki po tym jak doprowadził do wypadku z jadącym z naprzeciwka hyundaiem odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanym. Podróżujący osobówką zostali przewiezieni do szpitala.

Niespełna pół godziny od wypadku policjanci zatrzymali sprawcę wypadku na terenie Pabianic. 43-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany.

43-letni mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości co zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności, spowodowanie wypadku drogowego za co grozi do 3 lat więzienia oraz nieudzielenie pomocy.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone