Wtorek, 06 czerwca 202306/06/2023

Przejechał po leżącym mężczyźnie i uciekł. Pieszy nie żyje, kierowca BMW był nietrzeźwy (zdjęcia)

22-letni kierowca BMW w miejscowości Ostrówek najechał samochodem na leżącego blisko pobocza jezdni mężczyznę i uciekł z miejsca wypadku. W chwili zatrzymania 22-latek był nietrzeźwy. Życia pieszego nie udało się uratować.

Do zdarzenia doszło 5 kwietnia tuż przed godziną 5:00 w miejscowości Ostrówek w powiecie konińskim na prostym odcinku drogi. Jak ustalili policjanci, kierowca srebrnego BMW nie zauważył mężczyzny leżącego blisko pobocza jezdni i przejechał po nim swoim autem.

– Sprawca nie zatrzymał się, nawet nie zwolnił, po prostu uciekł z miejsca zdarzenia, gubiąc pogiętą tablicę rejestracyjną. Dzięki temu policjanci szybko ustalili, że kierowcą BMW siedział 22-letni mieszkaniec powiatu konińskiego – przekazała policja.

Po kilku godzinach mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że mimo znacznego upływu czasu w jego organizmie nadal znajdowało się blisko 0,5 promila alkoholu.

Kierowca trafił do policyjnego aresztu, gdzie usłyszał prokuratorskie zarzuty spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, będąc pod wpływem alkoholu oraz nie udzielenia pomocy za co grozi mu do 12 lat więzienia. Sąd wobec 22-latka zastosował tymczasowy areszt.  

(fot. KMP Konin, źródło KMP Konin) 

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone