Środa, 31 maja 202331/05/2023

3-latek bawił się przy jezdni. Pijany ociec siedział na ławce

2,6 promila alkoholu w organizmie miał 34-letni mężczyzna, który opiekował się swoim 3-letnim synem. Dziecko biegało tuż przy jezdni, podczas gdy jego pijany opiekun siedział na ławce.

Policjanci z wrocławskiej komendy interweniowali wobec pijanego mężczyzny, który w takim stanie zajmował się swoim 3-letnim synem. Mundurowi, po otrzymaniu informacji od kierowcy zaniepokojonego zaobserwowaną sytuacją, natychmiast pojechali na jedną z ulic w rejonie Placu Grunwaldzkiego. Zgłaszający zauważył tam małego chłopca, który bawił się i biegał przy jednej z ulic. Jego opiekun, który wyraźnie był pod wpływem alkoholu, siedział na znajdującej się nieopodal ławce.

Badanie alkomatem przeprowadzone przez policjantów wykazało, że 34-latek miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Z uwagi na bezpieczeństwo dziecka policjanci przekazali go pod opiekę trzeźwej matki.

Jeżeli okaże się, że mężczyzna poprzez swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie naraził dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone