Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Pijany ojciec uciekał z niemowlęciem. Dziecko wypadło z nosidełka, jest w ciężkim stanie

Pijani rodzice 3-mieisięcznej dziewczynki, rzucili się do ucieczki, po tym jak pracownicy opieki społecznej ujawnili, że sprawują opiekę nad dzieckiem będąc pod wpływem alkoholu. Niemowlę wypadło ojcu z nosidełka i w ciężkim stanie trafiło do szpitala. 36-latka i jej 34-letni partner zostali zatrzymani.

W poniedziałkowe popołudnie policjanci ze Skarżyska-Kamiennej w woj. świętokrzyskim zostali powiadomieni o nietrzeźwych rodzicach sprawujących opiekę nad 3-miesiecznym dzieckiem. Pracownice opieki społecznej, które odwiedziły rodzinę nie zostały wpuszczone do mieszkania. Wewnątrz słychać było płacz dziecka i głośne zachowanie osób dorosłych.

Kobiety nabrały podejrzeń, że 36-latka i jej 34-letni partner mogą znajdować się pod wpływem alkoholu. O swych przypuszczeniach zawiadomiły służby. W trakcie dojazdu policjantów na miejsce rodzice wraz z towarzyszącym im mężczyzną postanowili opuścić mieszkanie. Wbrew żądaniom pracownic MOPS-u chcieli odjechać wezwaną taksówką. Na to nie zezwoliły kierowcy interweniujące kobiety.

Po chwili ojciec dziecka zabrał niemowlę w nosidełku i postanowił uciec spod bloku. W tym czasie dziecko wypadło z nosidełka. Na miejsce dojechali policjanci i pogotowie ratunkowe. Medycy zajęli się niemowlęciem, które w ciężkim stanie z urazem głowy trafiło do szpitala w Kielcach. Rodzice zostali przebadani na zawartość alkoholu. Oboje mieli w organizmach po 2,5 promila. Zostali zatrzymani.

W środowe popołudnie nieodpowiedzialna para stanęła przed obliczem prokuratora. Wobec matki zastosowano policyjny dozór. W stosunku do ojca, który przyczynił się do obrażeń niemowlęcia skierowany został wniosek do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do wniosku i najbliższe 3 miesiące 34-latek spędzi za kratkami.

Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu podejrzani mogą spędzić w więzieniu nawet na 5 lat.

(fot. pixabay.com, źródło KPP Skarżysko-Kamienna)

Komentarze wyłączone