Piątek, 03 lutego 202303/02/2023

Pokłócili się o dziewczynę. 25-latek staranował auto rywala (zdjęcia)

Dwaj bracia, którzy wczoraj swoim mitsubishi pajero staranowali inny pojazd, noc spędzili w policyjnym areszcie. Odpowiedzą, nie tylko za umyślne uszkodzenie mienia, ale i za narażenie innych na niebezpieczeństwo. Powodem zdarzenia była prawdopodobnie rywalizacja o dziewczynę.

Wczoraj po godz. 13, policjanci zostali wezwani na interwencję na ulicę Piotra Kmity w Lesku na Podkarpaciu. Jak ustalili funkcjonariusze, w pojazd marki Audi A3, którym podróżowało trzech młodych mężczyzn, z impetem wjechało mitsubishi pajero.

Samochodem terenowym kierował 25-latek, któremu towarzyszył 20-letni brat. Według relacji świadków, po staranowaniu audi, w którym zostały uszkodzone prawe drzwi oraz wybita szyba, kierujący mitsubishi zatrzymał się i wykrzykiwał pogróżki. Na szczęście kierowca audi, ani jego dwaj pasażerowie nie doznali obrażeń.

Policjanci zatrzymali 25 i 20-latka w domu ich matki. Młodzi mężczyźni twierdzili, że w ogóle nie byli tego dnia w Lesku. Jednak oględziny ich pojazdu potwierdziły, że brał on udział w zdarzeniu. Według policyjnych ustaleń, kierowcy obu samochodów pokłócili się wcześniej o dziewczynę. Noc bracia spędzili w policyjnym areszcie, dziś będą prowadzone dalsze czynności w sprawie.

Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3, zaś celowe uszkodzenie czyjejś rzeczy zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5. Za występek o charakterze chuligańskim, sąd wymierza karę w wysokości nie niższej od dolnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

(fot. Policja Podkarpacka, źródło Policja Podkarpacka)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone