Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Potrącił 14-latkę idącą chodnikiem i uciekł z miejsca zdarzenia. Dziewczynka trafiła do szpitala

20-letni kierowca fiata seicento potrącił 14-latkę idącą chodnikiem, a następnie nie udzielając pomocy poszkodowanej uciekł z miejsca zdarzenia. Sprawcę wypadku zatrzymali policjanci. Grozi mu do 4,5 roku pozbawienia wolności.

W minioną sobotę, po godz. 20, dyżurny przeworskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o wypadku, do jakiego doszło na ul. Mickiewicza w Kańczudze w woj. podkarpackim.

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 14-letnia mieszkanka tej miejscowości, idąc chodnikiem została potrącona przez kierowcę fiata seicento, który odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając jej pomocy. Poszkodowana nastolatka trafiła do szpitala.

Intensywna praca operacyjna i dochodzeniowo-śledcza doprowadziła do ustalenia, kto w czasie wypadku kierował fiatem. W miniony poniedziałek policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca gminy Kańczuga. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu spowodowania wypadku oraz ucieczki z miejsca zdarzenia, bez udzielenia pomocy poszkodowanej. Grozi mu do 4,5 roku pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa w Przeworsku zastosowała wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego.

(fot. Policja, źródło Policja Podkarpacka)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone