Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Ogromny pożar hali produkcyjnej pod Pszczyną. W akcji ponad 20 zastępów straży pożarnej (zdjęcia)

Ponad 20 zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem hali produkcyjnej w w Studzienicach koło Pszczyny w województwie śląskim. Pożar wybuch w niedzielę nad ranem. Obecnie trwa dogaszanie. W pożarze nikt nie ucierpiał.W niedzielę około godz. 6 rano strażacy otrzymali zgłoszenie od pracownika ochrony o pożarze hali produkcyjno-magazynowej przy ul. Jaskółek w Studzienicach, gdzie składowane są m.in. materiały drewniane i drewnopodobne. 

Na miejsce zadysponowano strażaków z Pszczyny, pobliskie jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, a także pluton ratownictwa chemicznego.

– Po przybyciu pierwszych sił ratowniczych okazało się, że ogień objął całą część administracyjno-biurową. Było zagrożenie dla części produkcyjno-magazynowej obiektu – poinformował Mateusz Caputa z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie.  

W trakcie akcji gaśniczej doszło do zawalenia się płonącego dachu na części hali. Zagrożone były również materiały niebezpieczne składowane poza obrębem budynku. 

Łącznie z ogniem walczyło ponad 20 zastępów straży pożarnej. Obecnie trwa dogaszanie pogorzeliska i sprawdzanie obiektu.

(fot. OSP Studzienice)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone