Piątek, 03 lutego 202303/02/2023

Trzech 13-latków postanowiło sprawdzić działanie środków odurzających. Eksperyment przerwali policjanci (foto)

Trzech nastolatków ze Stalowej Woli, na własnej skórze postanowiło sprawdzić działanie środków i przedmiotów mogących służyć do odurzania. Chłopcy zostali przewiezieni do komendy, skąd odebrali ich rodzice. O ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

Wczoraj na terenie powiatu stalowowolskiego policjanci prowadzili działania, których celem było przede wszystkim przeciwdziałanie demoralizacji oraz popełnianiu czynów karalnych przez osoby nieletnie. Policjanci ze Stalowej Woli wspólnie z funkcjonariuszami Plutonu Wsparcia Taktycznego Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie, sprawdzali skwery, parki oraz te miejsca, gdzie najczęściej gromadzi się młodzież.

W rejonie garaży, na ul. Okulickiego, policjanci z oddziału prewencji zastali trzech nastolatków, którzy na ich widok zaczęli się nerwowo zachowywać i chować do plecaka przedmioty, które mieli przy sobie. Podczas sprawdzania zawartości plecaka funkcjonariusze znaleźli środki farmaceutyczne i chemiczne, pojemnik z gazem i palnikiem do podgrzewania oraz papierosy i nóż. Przyznali, że chcieli połączyć posiadane substancje i sprawdzić efekt ich działania.

Trzech 13-letnich mieszkańców Stalowej Woli zostało przewiezionych do komendy. Po wykonanych czynnościach z ich udziałem, zostali przekazani pod opiekę rodziców. Sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny w Stalowej Woli.

(fot. Policja Podkarpacka, źródło Policja Podkarpacka)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone