Sobota, 04 lutego 202304/02/2023

Wracała z egzaminu maturalnego, uderzyło w nią inne auto (foto)

Rozbite auta, utrudnienia w ruchu i dodatkowy stres przed kolejnym egzaminem maturalnym – to rezultat zderzenia pojazdów, do którego doszło w gdańskiej dzielnicy Piecki-Migowo.

We wtorek 4 maja około godziny 12:20 strażnicy miejscy na skrzyżowaniu z ulicą Powstania Listopadowego zobaczyli dwa rozbite auta stojące na jezdni. Mundurowi zatrzymali radiowóz w bezpiecznym miejscu i udali się w kierunku samochodów, by sprawdzić, czy ktoś potrzebuje pomocy. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a w zdarzeniu ucierpiały tylko pojazdy.

– Uczestnicy kolizji nie mieli żadnych widocznych obrażeń zewnętrznych. Jedynie kierująca skodą licealistka była bardzo roztrzęsiona. Okazało się, że gdy wracała z egzaminu maturalnego, uderzyło w nią inne auto. Jechali nim studenci z zagranicy – mówi aplikant Robert Pietruszka.

Policjanci ustalili, że do kolizji doszło, gdy jeden z kierujących, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa. W toku dalszych czynności, okazało się, że nie jest to jego jedyne wykroczenie.

Jak informuje nadkom. Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, mężczyzna, który spowodował zdarzenie drogowe, nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za powyższe i jazdę bez uprawnień został ukarany dwoma mandatami.

(fot. Straż Miejska Gdańsk)

Komentarze wyłączone