Piątek, 03 lutego 202303/02/2023

Pijany 27-latek nie zatrzymał się do kontroli. W trakcie ucieczki wyskoczył z pędzącego auta (foto)

Policjanci z Jastrzębia-Zdroju prowadzili przez centrum miasta pościg za nietrzeźwym kierowcą volkswagena. W trakcie ucieczki mężczyzna wyskoczył z pędzącego auta. Jak się okazało, 27-letni mieszkanie Żor w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, gdyż nie miał prawa jazdy.

Na ulicy Mazowieckiej jastrzębscy kryminalni zauważyli, jak kierujący volkswagenem, wyjeżdżając z ulicy Pomorskiej, porusza się całą szerokością jezdni. Mundurowi natychmiast ruszyli za nim. Pomimo wyraźnego sygnału nakazującemu zatrzymać pojazd, kierowca zlekceważył polecenie mundurowych i z dużą prędkością pojechał w kierunku alei Piłsudskiego. Wsparcia policjantom udzieliły także inne patrole.

Mundurowi, próbowali zatrzymać samochód, ale kierowca volkswagena, cały czas zajeżdżał im drogę, gwałtownie hamował, a potem przyspieszał. Aby ominąć blokujący radiowóz, który ustawił się w poprzek drogi, kierujący wjechał na chodnik i kontynuował ucieczkę.

W pewnym momencie na ulicy Kaszubskiej kierowca, nie zatrzymując samochodu, wraz z pasażerem wyskoczył z pojazdu. Obaj mężczyźni rozpoczęli ucieczkę. Samochód, już bez kierowcy, wjechał na chodnik i zatrzymał się na żywopłocie.

Po krótkim pościgu stróże prawa zatrzymali kierującego. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy. Oprócz konsekwencji jazdy bez uprawnień, odpowie także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 5 lat więzienia.

(fot. KPP Jastrzębie-Zdrój, źródło KPP Jastrzębie-Zdrój)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone