Wtorek, 09 sierpnia 202209/08/2022

Nagi mężczyzna „szalał” na balkonie. Strażacy wyważyli drzwi do mieszkania

Nagi 40-latek „szalał” na balkonie w swoim mieszkaniu w centrum Ełku. Nie było z nim logicznego kontaktu, dlatego strażacy na prośbę policjantów wyważyli drzwi do mieszkania. 40-latek był pijany i miał w domu narkotyki.

W środę w południe policjanci z Ełku w woj. warmińsko-mazurskim dostali zgłoszenie o głośno zachowującym się mężczyźnie na balkonie w centrum miasta. Policjanci potwierdzili, że na 3 piętrze w bloku na balkonie stoi zupełnie nagi mężczyzna. Przy głośnej muzyce tańczył, krzyczał, przeklinał, był pobudzony, niebezpiecznie wychylał się także za barierki. Nie reagował na próby nawiązania z nim kontaktu oraz nie otwierał drzwi wejściowych.

Z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia mężczyzny zdecydowano o siłowym wejściu do mieszkania. Strażacy wyważyli drzwi. 40-latek był sam w mieszkaniu. Został zbadany przez załogę pogotowia ratunkowego, nie wymagał hospitalizacji.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Jak się okazało miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ponadto w jego mieszkaniu policjanci znaleźli torebki z białym proszkiem. Sam 40-latek przyznał, że to jego narkotyki. Wstępne badania wykazują, że to amfetamina.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 40-latek może odpowiedzieć także za popełnione wykroczenia np. za nieobyczajny wybryk.

(fot. Policja, źródło Policja w Ełku)

Komentarze wyłączone