Piątek, 03 lutego 202303/02/2023

Pił piwo w trakcie jazdy autostradą A4. Obywatel Ukrainy miał ponad 2 promile

Policjanci z Jarosławia na Podkarpaciu, zatrzymali na autostradzie A4, kierującego volkswagenem, który pił alkohol w trakcie jazdy. Badanie alkomatem wykazało, że 30-letni obywatel Ukrainy, miał ponad 2 promile w organizmie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Do zdarzenia doszło w minioną środę, przed godz. 18. Informację o kierującym, który w trakcie jazdy samochodem pije piwo, przekazał dyżurnemu jarosławskiej komendy kierowca, jadący autostradą A4. Policjanci natychmiast udali się w kierunku Cieszacina Wielkiego, gdzie w rejonie 629 kilometra autostrady, zauważyli opisany pojazd.

Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem. Od mężczyzny było czuć silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 30-letni obywatel Ukrainy miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Zatrzymano mu uprawnienia do kierowania pojazdami. 30-latek usłyszał już zarzuty. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15, a także wysoka grzywna.

– Słowa uznania należą się zgłaszającemu, który wykazał się obywatelską postawą i powiadomił o swoich podejrzeniach policjantów. Jego odpowiednia reakcja pozwoliła wyeliminować z ruchu kierowcę, który był realnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu – przekazali policjanci.

(fot. Policja Podkarpacka, źródło Policja Podkarpacka)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone