Sobota, 04 lutego 202304/02/2023

Pacjent awanturował się na SOR-ze. Interweniowała policja

52-latek awanturował się na oddziale ratunkowym szpitala we Włocławku w woj. kujawsko-pomorskim. Mężczyzna uderzał stojakiem od kroplówki w szpitalne drzwi i ścianę. Agresor został zatrzymany przez policjantów.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku. Po godz. 20.00 policjanci zostali wezwani przez personel placówki do jednego z pacjentów, który miał zachowywać się wulgarnie i agresywnie.

Na miejscu mundurowi ustalili, że przebywający na oddziale ratunkowym 52-latek bez powodu wszczął awanturę z personelem szpitala. W pewnym momencie zaczął kopać i uderzać stojakiem od kroplówki w drzwi i ścianę jednego z pomieszczeń szpitalnych, powodując uszkodzenia.

Badanie stanu trzeźwości wykazało u agresywnego pacjenta prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił więc do policyjnego aresztu, aby wytrzeźwieć.

52-latek usłyszał zarzut uszkodzenia szpitalnego mienia i musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi swojego niewłaściwego postępowania. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja, źródło KMP we Włocławku)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone