Piątek, 03 lutego 202303/02/2023

Tragiczny pożar domku letniskowego. Nie żyją dwie osoby (zdjęcia)

Ciała dwóch osób znaleziono w zgliszczach spalonego domku w Szczawnicy w woj. małopolskim. Trwa ustalanie tożsamości ofiar.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godziny 9 rano w Szczawnicy.  Spłonął drewniany domek letniskowy, który znajdował się w trudno dostępnym terenie leśnym. W akcji gaśniczej brało udział kilka zastępów straży pożarnej.

Po ugaszeniu ognia w zgliszczach znaleziono ciała dwóch osób. Z poczynionych ustaleń wynika, że w domku pomieszkiwali kobieta i mężczyzna w wieku powyżej 60 lat. Stan ciał nie pozwolił jednak na  ich identyfikację. Zwłoki zostały zabezpieczone do dalszych badań. Obecnie trwa ustalanie tożsamości ofiar. 

Na miejscu z udziałem prokuratora śledczy prowadzili czynności procesowe. Obecny był również biegły z zakresu pożarnictwa. Jak wstępnie ustalono, pożar wybuchł najprawomocniej w środku budynku. Na miejscu nie udało się ustalić dokładnej przyczyny pożaru. Budynek nie posiadał przyłącza instalacji elektrycznej. W domku znajdował się piec typu „koza”. W sprawie zostało wszczęte śledztwo, które wyjaśni, kim są ofiary pożaru oraz dokładne przyczyny i okoliczności tej tragedii. 

(fot. OSP Szczawnica, źródło Policja)

Komentarze wyłączone