Środa, 17 lipca 202417/07/2024

Włamał się do BMW i ukradł koło. Policjantom tłumaczył, że koło leżało obok auta, a on chciał je tylko zabrać na złom [foto]

Funkcjonariusze z łódzkiej komendy zatrzymali 43-latka, podejrzanego o kradzież z włamaniem do zaparkowanego samochodu marki BMW. Łodzianin tłumaczył policjantom, że skradzione koło leżało obok samochodu, a on chciał je tylko zabrać na złom…Teraz złomiarzowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

1 marca, około godz. 21 policjanci z Łodzi, pojechali na ulicę Rawską. Według zgłoszenia nieznany mężczyzna miał włamywać się do jednego z zaparkowanych samochodów. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na miejscu zastali zgłaszającego oraz potencjalnego sprawcę.

30- letni świadek powiedział stróżom prawa, że słyszał huk wybijanej szyby. Po chwili zobaczył mężczyznę, który stoi obok uszkodzonego pojazdu z kołem w ręku. Kolejny przybyły świadek potwierdził tę wersję. Dodał również, że widział jak podejrzewany wyjmuje koło z samochodu. 43-latek pokrętnie tłumaczył się policjantom, że na co dzień zajmuje się zbieraniem złomu. W momencie kiedy przyszedł, szyba była już wybita, a koło stało obok pojazdu.

Funkcjonariusze postanowili zbadać trzeźwość mężczyzny. Okazało się, ze w chwili zatrzymania miał ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Natomiast w policyjnej bazie danych wyszło na jaw, że jest osobą wielokrotnie karaną za różnego rodzaje przestępstwa. Teraz oczekuje na zarzuty w policyjnym areszcie. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone