Niedziela, 26 września 202126/09/2021

Jechał trasą S7 na podwójnym gazie i bez opłaty. „Pił alkohol przez cały weekend” (zdjęcia)

Funkcjonariusze ITD zatrzymali do kontroli kierowcę zestawu ciężarowego w związku z nieuiszczeniem opłaty elektronicznej za przejazd po płatnym odcinku S7 w pobliżu Kielc. Jak się okazało mężczyzna miał blisko 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Inspektorzy zajmujący się kontrolą  poboru opłat zatrzymali w środę (28 lipca), na ekspresowej „siódemce” kierowcę zespołu pojazdów należących do polskiego przedsiębiorcy. Zestaw jechał na załadunek z okolic Wyszkowa do Krakowa.

W trakcie interwencji funkcjonariusze ITD poczuli z szoferki zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie kierującego blisko 1 promil alkoholu.

– Mężczyzna twierdził, że pił alkohol przez cały weekend, a dzień przed kontrolą cztery piwa – przekazał GITD.

Nietrzeźwy kierowca został przekazany policjantom z Komendy Miejskiej w Kielcach. Za prowadzenie w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Kierowcy grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub nawet kara do 2 lat więzienia. Oprócz tego sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych lub pojazdów mechanicznych określonego rodzaju na okres od 1 roku do lat 10.

Z kolei przewoźnikowi grozi kara finansowa za naruszenie obowiązku uiszczenia opłaty elektronicznej za przejazd po płatnym odcinku drogi. Wobec niego inspektorzy wszczęli postępowanie administracyjne.

(fot. GITD, źródło GITD)

Komentarze wyłączone