Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Jechał od barierki do barierki trasą S3. Był tak pijany, że nie mógł utrzymać się na nogach (wideo)

Policjanci wyeliminowali z ruchu pijanego kierowcę. Mężczyzna był w takim stanie upojenia, że gdy funkcjonariusze wyciągnęli do z samochodu, nie mógł utrzymać się na nogach. Wcześniej jechał drogą ekspresową od jednej bariery energochłonnej do drugiej, cudem unikając zderzenia z innymi pojazdami.

Wczoraj około godziny 19.30, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, jadąc do pracy zauważył na Trasie Północnej kierującego samochodem marki Renault Clio, który jechał zygzakiem. Komisarz powiadomił dyżurnego będącego w służbie, a sam pojechał za kierującym renaultem. Ten przez cały czas jechał od jednej krawędzi jezdni do drugiej, zwalniał lub przyspieszał, powodując zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.

Kierujący renaultem wyjechał na drogę ekspresową S3, gdzie pędził z nadmierną prędkością. Kilka razy otarł się o barierki zabezpieczające, a także ledwie uniknął zderzenia z ciężarówką. Po kilku kilometrach doszło do sytuacji, gdzie tylko czujność i refleks kierującego fiatem seicento uratowała go przed zderzeniem. Kierowca fiata widząc w lusterku niebezpiecznie poruszający się za nim pojazd zjechał na pas awaryjny i to uratowało go przed zderzeniem z pijanym kierowcą.

W pewnym momencie kierujący renaultem zjechał z drogi ekspresowej na węzeł w Niedoradzu. Tu już czekali na niego policjanci ruchu drogowego, którzy go zatrzymali i wyciągnęli z samochodu.

– Mężczyzna był tak pijany, że ledwie stał na nogach. Policjanci mieli trudności, żeby zrozumieć co do nich mówi. Kierującym okazał się 29-letni zielonogórzanin, a przeprowadzone przez policjantów. Badanie wykazało, że ma 3 promile alkoholu w organizmie – przekazała podinspektor Małgorzata Stanisławska Z KMP w Zielonej Górze.

– Mężczyzna został przewieziony do Zielonej Góry, jego samochód odholowano na parking strzeżony, a podróżujący z nim pies trafił do schroniska. 29-latek będzie odpowiadał za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym – dodaje policjantka.

(fot. wideo. KMP Zielona Góra, źródło KMP Zielona Góra)

Komentarze wyłączone