Czwartek, 23 września 202123/09/2021

„Wyjął nóż i pchnął nim 23-latkę w brzuch”. Policja zatrzymała 28-latka (zdjęcia)

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 28-letniemu mieszkańcowi województwa podkarpackiego, który ugodził swoją 23-letnią dziewczynę nożem, a następnie uciekł. Ranna kobieta trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło 28 lipca, w Krapkowicach w woj. opolskim. Dyżurny policji odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednej z ulic miasta kobieta została ugodzona ostrym przedmiotem. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci oraz służby ratunkowe. Jak się okazało podejrzewany uciekł z miejsca, a poszkodowana wymagała opieki medycznej.

Z obrażeniami trafiła do szpitala.

Policjanci zabezpieczyli ślad, ustalili rysopis podejrzewanego, a następnie rozpoczęli poszukiwania napastnika. Już kilkanaście minut od zgłoszenia, policjanci zatrzymali podejrzewanego. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego.

– Funkcjonariusze ustalili, że tego do zdarzenia doszło w jednym z domów na terenie Krapkowic. Tam pomiędzy mężczyzną, a kobietą wywiązała się kłótnia. W pewnym momencie mężczyzna wyjął nóż i pchnął nim 23-latkę w brzuch, a następnie uciekł -przekazała sierż. sztab. Ewelina Karpińska z Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach.

Ranna kobieta opuściła mieszkanie, aby nie narazić na kłopoty 44-letniego najemcy domu, który jak się okazało, był poszukiwany. W trakcie dalszych czynności z zatrzymanym 28-latkiem, okazało się, że jest on również poszukiwany. Za mężczyzną został wydany list gończy.

Mieszkaniec województwa podkarpackiego usłyszał zarzut usiłowania spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a także uszkodzenia ciała. Mężczyźnie grozi teraz kara do 10 lat więzienia. Sąd, na wniosek policjantów i prokuratury, tymczasowo aresztował go na trzy miesiące.


(fot. Policja Krapkowice, źródło Policja Krapkowice)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone