Piątek, 12 sierpnia 202212/08/2022

2-miesięczne niemowlę pobite na warszawskim Bemowie. Matka usłyszała zrzuty

2-miesięczne niemowlę zostało pobite w jednym z mieszkań na warszawskim Bemowie. Do sprawy zatrzymano 26-letnią matkę dziecka. Kobieta usłyszała zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad osobą najbliższą i trafiła do aresztu. Grozi jej do 10 lat więzienia.

Informację o pobiciu niemowlęcia w mieszkaniu na warszawskim Bemowie policjanci otrzymali w piątek ok. godz. 14. Na miejsce zadysponowano zespół ratownictwa medycznego, który przetransportował dziecko do szpitala.

Policjanci zatrzymali do sprawy 26-letnią matkę dziecka. W sobotę, kobieta usłyszała zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad osobą najbliższą, nieporadną ze względu na wiek. Została również przesłuchana w charakterze podejrzanej.

– Przyznała się do zarzucanego czynu i złożyła częściowe wyjaśnienia – poinformował Marek Skrzetuski Prokurator zastępujący Rzecznika Prasowego Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Prokurator skierował do sądu wniosek o trzymiesięczny areszt dla 26-latki.

– Po przeprowadzeniu w niedzielę 8 sierpnia posiedzenia w tej sprawie, Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i postanowił o zastosowaniu względem matki dziecka trzymiesięcznego aresztu tymczasowego – mówi w rozmowie z Radiem dla Ciebie Marek Skrzetuski z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Stan dziecka jest dobry, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Sprawą zajmuje się sąd rodzinny. Trwa ustalanie w jakich warunkach dotychczas znajdowało się niemowlę.

Matce za znęcanie się nad dzieckiem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

(fot. pixbay.com)

Komentarze wyłączone