Czwartek, 23 września 202123/09/2021

O mały włos nie doprowadził do tragedii na drodze. Tłumaczył, że „spieszył się” (WIDEO)

Policjanci zatrzymali 64-letniego kierowcę volvo, który o mały włos nie doprowadził do tragedii na krajowej „19”. Mężczyzna wyprzedzając „na czołówkę” zmusił innych kierowców do hamowania oraz zjeżdżania do krawędzi jezdni. Mrożącą krew w żyłach sytuację zarejestrowała kamera radiowozu grupy SPEED.

Kamera nieoznakowanego radiowozu polskiej grupy SPEED nagrała groźną sytuację, do której doszło na drodze krajowej nr 19 w rejonie miejscowości Kolonia Boćki. Na nagraniu widać, jak kierowca volvo wyprzedza ciężarówkę, jadąc „na czołówkę” z innym pojazdem ciężarowym, swoją brawurową jazdą zmuszając kierowców jadących na dwóch pasach ruchu do zwalniania i zjeżdżania do krawędzi jezdni.

– Tylko dzięki czujności i szybkiej reakcji innych kierowców, mężczyzna w ostatniej chwili „wcisnął” się między tirami. Chwilę później policjanci z drogówki zatrzymali volvo do kontroli – przekazała policja.

Za kierownicą volvo siedział 64-letni mieszkaniec Bielska Podlaskiego. W rozmowie z policjantami stwierdził że „spieszył się”. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a sąd zdecyduje o wymiarze kary.

(fot. wideo Policja Podlaska, źródło Policja Podlaska)