Piątek, 27 stycznia 202327/01/2023

Alarm bombowy w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim. Sprawca „żartu” nie pozostanie bezkarny

W środę rano Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymało informację, że w budynku Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego zostały podłożone materiały wybuchowe. Alarm okazał się fałszywy, a sprawca tego skrajnie nieodpowiedzialnego „żartu” został szybko zatrzymany.

W środę przed godziną 6:00 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego we Wrocławiu zadzwonił z zastrzeżonego numeru młody mężczyzna, który powiadomił o tym, że w siedzibie Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego znajduje się bomba.

Pracownicy przekazali tę informację policjantom z komisariatu na wrocławskim Starym Mieście. Chwilę później w budynku urzędu rozpoczęto ewakuację kilkunastu osób, które znajdowały się w środku. Ponadto ze względów bezpieczeństwa nie wpuszczono tam także blisko 300 przybyłych do pracy urzędników. Policjanci wraz z funkcjonariuszami innych służb sprawdzili wszystkie pomieszczenia, nie ujawniając jednak żadnych materiałów wybuchowych.

Wystarczyło kilkadziesiąt minut, by mundurowi ustalili, że za tym skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem stoi prawdopodobnie 23-letni wrocławianin. Policjanci od razu pojechali do jego miejsca zamieszkania, gdzie mężczyzna został zatrzymany.

Działania sprawdzające w obiekcie zakończyły się po godzinie 9:00. Nie potwierdzono zagrożenia i pracownicy wrócili do budynku. Wywołanie fałszywego alarmu jest przestępstwem, za które grozić może kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. KMP Wrocław, źródło KMP Wrocław)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone