Niedziela, 16 stycznia 202216/01/2022

Śmiertelnie potrącił motorowerzystę i odjechał. Policja zatrzymała 31-letniego kierowcę ciężarówki FOTO

Policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu jarocińskiego podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Kierując ciężarowym DAF-em potrącił 54-letniego motorowerzystę i odjechał z miejsca wypadku. Decyzją sądu 31-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Do wypadku doszło 25.09.2021 roku po godzinie 2.00 w miejscowości Słomków Suchy w gminie Wróblew w woj. łódzkim. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń 54-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego jadący motorowerem w kierunku Błaszek został potrącony przez początkowo nieznany pojazd, którego kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. Niestety mężczyzna zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Ogromne zaangażowanie policjantów doprowadziło do szybkiego wytypowania osoby, która mogła mieć związek z tym wypadkiem.

Ustalono, że jest to 31-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego, który kierując ciężarowym DAF-em przejeżdżał w tym czasie przez miejscowość, w której doszło do tragicznego wypadku. Mężczyzna został zatrzymany 27 września 2021 roku podczas postoju na parkingu w Siedlcach. 


Samochód, którym się poruszał w dniu zdarzenia został zabezpieczony. Posiadał zbity prawy reflektor oraz uszkodzenia karoserii. 31-tek trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał prokuratorskie zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. Uwzględniając wniosek Prokuratora Rejonowego w Sieradzu, sąd zastosował wobec podejrzanego 3-miesięczny tymczasowy areszt. Za to przestępstwo grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Łódzka, źródło Policja Łódzka)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone