Niedziela, 24 października 202124/10/2021

Pijany 16-latek zabrał kolegę na przejażdżkę. Jazdę zakończył na ogrodzeniu ZDJĘCIA

Policjanci z Giżycka interweniowali wobec nietrzeźwych nastolatków, którzy pijani jechali oplem. Podróż zakończyli na ogrodzeniu jednej z posesji. Autem kierował 16-latek, który zabrał kluczyki matce. Teraz obaj chłopcy ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem rodzinnym i nieletnich.

O tym, że 16-latek zabrał kluczyki do samochodu i odjechał w nieznanym kierunku powiadomiła policjantów sama matka nastolatka. W momencie kiedy policjanci byli w miejscu zamieszkania chłopaka otrzymali informację od dyżurnego, że w miejscowości Rydzewo gm. Miłki opel uderzył w ogrodzenie posesji.

Gdy mundurowi dotarli na miejsce, dwóch nastolatków stało przed samochodem.

Jeden z nich przyznał, że to auto jego rodziców, wziął je bez ich zgody, kierował nim i jadąc z dużą prędkością uderzył w ogrodzenie.

Od 16-latków policjanci wyczuli zapach alkoholu. Po przewiezieniu do jednostki policji zostali oni przebadani na zawartość alkoholu w organizmie.

– 16-latek, który kierował samochodem miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie, a jego 16-letni kolega miał ponad 0,5 promila alkoholu. Ponadto przeprowadzone badanie testerem narkotykowym wykazało, że obaj chłopcy byli także pod działaniem środków odurzających. Została od nich pobrana krew – przekazała policja.

Nastolatkowie przyznali, że tego dnia pili wspólnie alkohol. 16-latek prowadzący samochód nie posiadał uprawnień do kierowania. Teraz będą tłumaczyć się przed sądem rodzinnym i nieletnich.

(fot. Policja Warmińsko-Mazurska, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone