Niedziela, 23 stycznia 202223/01/2022

Potrącenie 17-latki na przejściu dla pieszych. Kierowca był pod wpływem narkotyków ZDJĘCIA

Do poważnego wypadku doszło w Kołobrzegu w woj. zachodniopomorskim. Kierujący samochodem osobowym potrącił na przejściu dla pieszych 17-latkę poruszającą się na hulajnodze. Poszkodowana trafiła do szpitala. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem narkotyków.

W środę funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zostali wezwani na ul. Solną w Kołobrzegu, gdzie miało dojść do potrącenia. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący pojazdem osobowym nie udzielił pierwszeństwa poruszającej się po przejściu dla pieszych 17-latce i potrącił nastolatkę poruszającą się na hulajnodze.

W wyniku tego zdarzenia dziewczyna doznała złamania kości podudzia i została przetransportowana do szpitala. Policjanci przebadali 26-letnigo kierującego, okazało się, że był trzeźwy, ale test na zawartość narkotyków w ślinie wykazał obecność THC.

W związku z tym mężczyznę również przewieziono do szpitala, gdzie została mu pobrana krew do dalszych badań. O losie sprawcy zadecyduje sąd, za popełnione przestępstwa grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, kara grzywny i zakaz prowadzenia pojazdów.


(fot. Policja Kołobrzeg, źródło Policja Kołobrzeg)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone