Poniedziałek, 27 czerwca 202227/06/2022

80-latek pod wpływem alkoholu wybrał się na przejażdżkę hulajnogą

Do dość niecodziennego zdarzenia doszło w Mysłowicach w woj. śląskim. Policjanci zatrzymali do kontroli jadącego hulajnogą elektryczną 80-latka. Jak się okazało senior był pod wpływem alkoholu.

Policjanci z mysłowickiej drogówki w trakcie patrolu ulicy Laryskiej zwrócili uwagę na seniora jadącego elektryczną hulajnogą. Stróże prawa skontrolowali trzeźwość mężczyzny. Jak się okazało, 80-latek z Mysłowic jechał hulajnogą w stanie po użyciu alkoholu. Miał w organizmie 0,36 promila.

Spotkanie z drogówką skończyło się dla 80-latka mandatem karnym w wysokości 1000 złotych.

01.01.2022 r. wszedł w życie nowy taryfikator, zgodnie z którym:

art.  87  [Prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu]
§  1
 Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych.
§  1a
Tej samej karze podlega, kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1.
§  2
 Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu inny pojazd niż określony w § 1, podlega karze aresztu albo karze grzywny nie niższej niż 1000 złotych.
§  3
W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 orzeka się zakaz prowadzenia pojazdów.
§  4
W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1a lub 2 można orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż określone w § 1.

(fot. Policja Mysłowice, źródło Policja Mysłowice)

ZOBAC TAKŻE

Komentarze wyłączone