Niedziela, 24 września 202324/09/2023

15-latek uprawiał konopie na podwórku. Rodzicom powiedział, że to czarne pomidory ZDJĘCIA

Policjanci z Hajnówki na Podlasiu zatrzymali 15-latka, który uprawiał konopie na podwórku przy domu. Rodzice chłopca byli przekonani, że ich syn posadził i z wielką uwagą pielęgnuje czarne pomidory. Teraz o dalszym losie nieletniego zadecyduje Sąd Rodzinny.

Dzielnicowy z posterunku Policji w Czeremsze, w jednej z miejscowości w gminie Kleszczele, ujawnił nielegalną uprawę konopi. Jej krzaki rosły na środku posesji w 5 donicach. Kolejne 5 konopi policjant znalazł w tunelu foliowym, również na tym samym podwórku.

W trakcie rozmowy z właścicielami posesji dzielnicowy ustalił, że rośliny te posadził ich 15-letni syn. Rodzice chłopaka byli przekonani, że ten uprawia pomidory.

– Twierdzili, że syn szczególnie o nie dbał, wynosił na słońce i podlewał mówiąc, że jest to rzadko spotykana odmiana czarnych pomidorów – przekazała podlaska policja.

W trakcie przeszukania posesji, w pomieszczeniu gospodarczym, policjanci zabezpieczyli woreczek z zawartością suszu. Był on schowany w pudełku, które leżalo na stole.

– Wstępne badania narkotesterami wykazały, że zabezpieczone substancje to marihuana. W trakcie dalszej rozmowy z rodzicami 15-latka mundurowi ustalili, że znaleziony susz również należał do ich syna. Jeszcze tego samego dnia hajnowscy kryminalni zatrzymali podejrzanego 15-latka w Białymstoku – przekazała policja.

Nieletni jest pod opieką rodziców, a o jego dalszym losie zadecyduje Sąd Rodzinny.

(fot. Policja Podlaska, źródło Policja Podlaska)

ZOBACZ TAKŻE

Jeden komentarz

  1. Dzielnicowy bohater z parciem na szkło może dostanie rolę w ,Gliniarze’ .