Wtorek, 09 sierpnia 202209/08/2022

25-letnia kobieta zginęła po zderzeniu z ciężarówką ZDJĘCIA

Na drodze wojewódzkiej nr 781 w miejscowości Płaza w woj. małopolskim ciężarowa scania z naczepą typu wanna zderzyła się czołowo z peugeotem. 25-letnia kierująca osobówką zginęła na miejscu.

Wczoraj około godz. 15:30, dyżurny chrzanowskiej Policji odebrał zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej nr 781 w miejscowości Płaza. Z przekazanych informacji wynikało, że samochód osobowy miał zderzyć się z ciężarówką, w której doszło do wystrzału opony. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostały wysłane służby ratunkowe, w tym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono samochód osobowy i ciężarowy poza pasem jezdni. Samochód osobowy znajdował się częściowo na boku, częściowo na dachu, samochód ciężarowy zawisł nad potokiem Płazianka – przekazał st. kpt. Grzegorz Michalczyk z KP PSP w Chrzanowie

Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przy pomocy pomocy narzędzi hydraulicznych przystąpili do uwalniania 25-letniej kierującej pojazdem osobowym.

Niestety pomimo natychmiastowo podjętej reanimacji, życia młodej kobiety nie udało się uratować.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z wydziału ruchu drogowego oraz technik kryminalistyki z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. Czynności funkcjonariuszy nadzorował prokurator. Kierowca scanii był trzeźwy. Została mu pobrana krew na oznaczenie alkoholu i środków odurzających we krwi.

Okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku wyjaśniają pod nadzorem prokuratora policjanci z chrzanowskiej komendy. 

(fot. PSP w Chrzanowie, źródło Policja Małopolska)

ZOBACZ TAKŻE