Wtorek, 09 sierpnia 202209/08/2022

Spod hondy leciały iskry. Kierowca, był tak pijany, że nie zauważył braku koła FOTO

Policjanci z Sosnowca w woj. śląskim zatrzymali do kontroli mężczyznę, który jadąc drogą krajową nr 94 w Sławkowie nie zauważył, że stracił oponę. W trakcie jazdy, spod resztek pozostałej w jego aucie felgi leciały iskry. 53-letni kierowca zatrzymanej hondy miał w organizmie ponad… 4 promile alkoholu.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego sosnowieckiej komendy pełnili służbę na trasie szybkiego ruchu. Jadąc drogą krajową numer 94 na wysokości Sławkowa, zauważyli hondę jadącą na resztce felgi przedniego koła, spod której sypały się iskry. Natychmiast zatrzymali kierowcę do kontroli.

– Okazało się, że kontakt z nim jest znacznie utrudniony, a w jego organizmie znajdują się ponad 4 promile alkoholu. Wyszło również na jaw, że 53-letni mieszkaniec województwa małopolskiego nie ma uprawnień do kierowania, bowiem zostały mu one wcześniej cofnięte z powodów zdrowotnych – przekazała policja.

Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny uszkodzonego pojazdu. 53-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co może mu grozić kara do 2 lat więzienia.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

ZOBACZ TAKŻE