Sobota, 24 września 202224/09/2022

„Rajd” ciężarówką po ścieżce rowerowej. Młody kierowca pijany i bez uprawnień ZDJĘCIA

Policjanci z Gorlic w woj. małopolskim zatrzymali młodego mężczyznę, który poruszał się pojazdem ciężarowym po ścieżce pieszo-rowerowej, a następnie wpadł do rowu na remontowanej ulicy. 24-latek był pijany, a na widok policjantów próbował uciec.

Wczoraj około godz. 15.30, policjanci patrolujący gorlickie ulice otrzymali zgłoszenie o osobie, która usiłuje dostać się do pojazdu ciężarowego, zaparkowanego na jednej z gorlickich ulic będących obecnie w remoncie i próbuje go uruchomić. 

Mundurowi natychmiast udali się miejsce i stwierdzili, że mężczyźnie udało się już wejść do kabiny kierowcy, uruchomić  silnik w ciężarówce i odjechać nią. Pomimo wydawanych poleceń do zatrzymania i użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący skręcił i rozpoczął ucieczkę potężnym samochodem ciężarowym marki Scania po ścieżce pieszo-rowerowej powodując zagrożenia bezpieczeństwa dla znajdujących się tam osób.

Uciekając tym pojazdem kierujący zniszczył ogrodzenia dwóch posesji  i zatrzymał się po kilkuset metrach w rowie. Próbował jeszcze podjąć ucieczkę pieszą, jednak został szybko obezwładniony i zatrzymany przez policjantów. Kierującym okazał się 24 letni mieszaniec Gorlic, który posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a dodatkowo znajdował się pod wpływem alkoholu. 

Mężczyzna obecnie trzeźwieje w pomieszczaniach dla osób zatrzymanych i oczekuje na przedstawienie zarzutów. Za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami, prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów, krótkotrwałego użycia cudzego pojazdu mechanicznego, nie zatrzymanie się do kontroli drogowej i narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, grożą kary do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone