Sobota, 23 września 202323/09/2023

40-latek utonął w Dunajcu

40-letni mieszkaniec gminy Zakliczyn utonął w Dunajcu. Mężczyzna po wejściu do rzeki i przepłynięciu kilkuset metrów zniknął pod powierzchnią wody. Niestety, mimo reanimacji, życia 40-latka nie udało się uratować.

Do tragedii doszło w sobotę 20 sierpnia, przed godziną 16.00. Mężczyzna wypoczywał nad brzegiem rzeki, nad którą przybył razem z psem. Zwierzę czekało na opiekuna na brzegu, kiedy ten wszedł do rzeki.

Niestety po przepłynięciu z nurtem około 200 metrów, mężczyzna zniknął pod taflą wody. Wypoczywające w tym miejscu osoby widząc co się dzieje powiadomiły służby. Kilka minut później na miejsce dotarli strażacy, służby medyczne oraz policjanci. Rozpoczęły się poszukiwania zaginionego.

Kilka minut po godzinie 17.00, 40-latek został wydobyty z wody. Niestety mimo kilku dziesięciominutowej akcji reanimacyjnej nie udało się przywrócić jego funkcji życiowych.

Wykonane na miejscu czynności, pozwoliły wstępnie wykluczyć aby do śmierci mężczyzny przyczyniły się osoby trzecie. Śledztwo w sprawie śmierci mieszkańca powiatu tarnowskiego nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Brzesku, której przedstawiciel uczestniczył w sobotnich oględzinach procesowych.

(fot. Policja, źródło Policja Tarnowska)

Komentarze wyłączone