Czwartek, 01 czerwca 202301/06/2023

Pijana 80-latka zatrzymana przez drogówkę. Miała 1,5 promila FOTO

1,5 promila alkoholu w organizmie miała 80-letnia kierująca osobową toyotą, która została zatrzymana przez policjantów z Lubina. Jazdę nietrzeźwej kobiecie uniemożliwił świadek, który wyciągnąć kluczyki ze stacyjki jej samochodu. Seniorka straciła swoje prawo jazdy, a za swoje lekkomyślne zachowanie odpowie przed sądem.

Dyżurny lubińskiej komendy został powiadomiony przez świadka, że jedną z ulic miasta jedzie prawdopodobnie nietrzeźwa kierująca. Mężczyzna poinformował policjanta, że kobieta zatrzymała swoje auto, a on zabrał jej kluczyki i czeka na patrol.

– Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze wyczuli od kierującej silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma ona w swoim organizmie ponad 1,5 promila tej substancji – przekazał sierż. szt. Paweł Noga z KPP w Lubinie.

80-letnia lubinianka przyznała się do spożywania alkoholu, który jednak nie przeszkodził jej wybrać się na przejażdżkę swoim samochodem.

Za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Teraz jej losem zajmie się sąd, a grozić jej może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. KPP Lubin, źródło KPP Lubin)

ZOBACZ TAKŻE

Jeden komentarz