Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Wypadek z udziałem dwóch ciężarówek. Kierowcę z płonącego pojazdu uratowali pogranicznicy ZDJĘCIA

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Sanoku jako pierwsi znaleźli się na miejscu wypadku z udziałem dwóch ciężarówek, a następnie ruszyli na pomoc ofiarom, wyciągając z płonącego pojazdu jednego z kierowców. „Szybka reakcja zapobiegła tragedii” – przekazała Emilia Sidor z Bieszczadzkiego Oddziauł Straży Granicznej.

Wczoraj funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Sanoku realizowali zadania związane z przeciwdziałaniem nielegalnej migracji w miejscowości Lipowica w powiecie krośnieńskim. W trakcie tych działań usłyszeli potężny huk. Jak się okazało, na drodze krajowej nr 19 doszło do zderzenia dwóch ciężarówek. Patrol natychmiast udał się na miejsce.

– Z jednej z ciężarówek wydobywał się już dym. Mając na uwadze skalę zdarzenia, strażnicy graniczni ruszyli na pomoc kierowcom. Jeden z nich był uwięziony w kabinie. Mundurowi niezwłocznie pomogli mu w ewakuacji – przekazała Emila Sidor z Bieszczadzkiego Oddziauł Straży Granicznej.

Poszkodowanym w wypadku był także drugi kierowca. Jemu funkcjonariusze Straży Granicznej również udzieli pierwszej pomocy.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 40-letni kierujący DAF-em, chcąc uniknąć najechania na tył poprzedzającego pojazdu, zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z ciężarowym iveco.

Obaj kierowcy zostali przetransportowani do szpitala.

(fot. Straż Graniczna, Policja Podkarpacka, źródło Policja Podkarpacka)

Komentarze wyłączone