Czwartek, 01 czerwca 202301/06/2023

Wskoczył na maskę samochodu, żeby zatrzymać pijanego kierowcę FOTO

Mężczyzna siedział na masce samochodu i machał do policjantów – na taki widok natknęli się mundurowi z Lubina w woj. dolnośląskim. Zgłoszenie dotyczyło nietrzeźwego kierującego renaultem, który porzucił swój pojazd, a następnie przesiadł się do samochodu koleżanki.

Oficer dyżurny lubińskiej komendy otrzymał informację o kierowcy samochodu marki Renault, który prowadzi auto najprawdopodobniej będąc nietrzeźwy. Jak wynikało ze zgłoszenia, mężczyzna w pewnym momencie wjechał swoim autem na chodnik, a gdy silnik w jego samochodzie zgasł, miał problem z jego ponownym uruchomieniem. Po chwili na miejsce przyjechała jego koleżanka, także samochodem marki Renault, do którego mężczyzna się przesiadł.

– Świadkowie tego zdarzenia podejrzewając, że kierowca był nietrzeźwy, próbowali udaremnić jazdę jego koleżance, jednak ta nie reagowała. Wówczas jeden ze świadków zagrodził jej drogę swoim ciałem, a kiedy kobieta nie zamierzała się zatrzymać, wskoczył na pokrywę silnika jej samochodu. Kierująca nadal kontynuowała jazdę z siedzącym na masce zgłaszającym – przekazała dolnośląska policja.

Na miejscu szybko pojawili się policjanci, którzy zatrzymali pojazd do kontroli. Okazało się, że wskazany przez świadków mężczyzna, 43-letni mieszkaniec gminy Lubin, który wcześniej kierował samochodem osobowym marki Renault, miał w swoim organizmie 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo od lutego tego roku posiadał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach kierującej renaultem, 26-letniej lubinianki, wyszło na jaw, że ta z kolei nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Na szczęście była trzeźwa.

Oba pojazdy funkcjonariusze zabezpieczyli na policyjnym parkingu. Mundurowi na 26-latkę sporządzili wniosek o ukaranie do sądu, natomiast 43-latek został zatrzymany do dalszych czynności procesowych.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, natomiast za niestosowanie się do zakazu sądowego kara do 5 lat więzienia.

– Po raz kolejny, dzięki czujności innych uczestników ruchu drogowego, osoby, które nie powinny wsiadać za kierownicę, zostały wyeliminowane z ruchu i poniosą surowe konsekwencje swojego skrajnie nieodpowiedzialnego zachowania – przekazał asp. Przemysław Ratajczyk z KPP w Lubinie.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone