Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024

Jechał bez włączonych świateł. Miał ponad 5 promili

Policjanci ruchu drogowego z Gdańska zatrzymali pijanego kierowcę forda, który jechał bez włączonych świateł. Jak się okazało, mężczyzna miał ponad 5 promili alkoholu w organizmie.

W czwartek po godzinie 18.00 mundurowi otrzymali zgłoszenie, że na ul. Telimeny został ujęty kierujący, który najprawdopodobniej jest pijany.

– Policjanci po rozmowie ze świadkiem ustalili, że zareagował on, kiedy zobaczył, że kierujący fordem jechał przed nim bez włączonych świateł. Świadek zwrócił mu uwagę i podczas rozmowy wyczuł od mężczyzny zapach alkoholu. Zgłaszający od razu zabrał kierującemu kluczyki i zadzwonił pod numer alarmowy – przekazała Komenda Miejska Policji w Gdańsku.

Funkcjonariusze na miejscu przebadali 55-latka alkomatem. Wynik pierwszego badania pokazał ponad 5,5 promila w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na pobliski komisariat, gdzie poddano go badaniu retrospekcyjnemu alkomatem. Policjanci zatrzymali gdańszczaninowi prawo jazdy.

Za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także utrata uprawnień i wysoka grzywna. Za spowodowanie kolizji w stanie nietrzeźwości grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna, a także utrata uprawnień.

(fot. info112.pl, źródło KMP Gdańsk)

2 komentarze

  1. Nie chciał rzucać się w oczy.

  2. Miał ponad 5 promili…w tym przypadku można śmiało mówić: był kompletnie pijany.
    To dla Polaków taka Polska Norma (PN)