Czwartek, 01 czerwca 202301/06/2023

Jechał bez kasku niezarejestrowanym quadem. Okazało się, że jest pijany FOTO

Jazda niezarejestrowanym quadem, a do tego bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości – to tylko niektóre przewinienia, za które odpowie teraz 49-latek zatrzymany przez policjantów z Niska w woj. podkarpackim.

W miniony poniedziałek mundurowi z Niska, podczas patrolu, zauważyli mężczyznę jadącego quadem bez kasku ochronnego. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli.

Jak się okazało, brak kasku, nie był jedynym przewinieniem kierującego.

– Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Wynik badania wskazał u niego promil alkoholu w organizmie. Ponadto podczas kontroli okazało się, że 49-letni mieszkaniec powiatu niżańskiego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami – przekazała podkarpacka policja.

Dodatkowo, pojazd którym jechał mężczyzna nie posiadał tablic rejestracyjnych, tabliczki znamionowej jak również numeru VIN. 49-latek przyznał policjantom, że czterokołowiec należy do niego, jednak nie posiada od niego żadnych dokumentów.

Pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym, a jego 49-letni nietrzeźwy kierowca, oprócz odpowiedzialności za wykroczenia poniesie konsekwencje za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości za co grozi mu kara nawet do 2 lat więzienia.

(fot. Policja Podkarpacka, źródło Policja Podkarpacka)

Komentarze wyłączone