Wtorek, 28 marca 202328/03/2023

12-latka i 55-latek oszukali seniorów na 150 tys. złotych FOTO

Na 3 miesiące do aresztu trafił 55-latek podejrzany o oszustwa na szkodę seniorów. Mężczyzna w całym procederze pełnił rolę kierowcy odbieraka. Został zatrzymany wspólnie z 12-latką, która odbierała od seniorów pieniądze. Seniorzy stracili ponad 150 tysięcy złotych.

Białostoccy policjanci zatrzymali w Łomży odpowiedzialnych za oszustwa na szkodę seniorów. W wyniku ich przestępczej działalności, białostoccy seniorzy stracili ponad 150 tysięcy złotych. Do tych oszustw doszło w połowie lutego. Schemat działania przestępców za każdym razem był podobny. Dzwonili do seniorów, podając się w jednym przypadku za policjanta, w drugim za adwokata i informowali, że bliska osoba spowodowała wypadek i potrzebne są pieniądze na poczet kaucji.

W pierwszym przypadku mężczyzna uwierzywszy w opowiedzianą historię, przekazał w foliowej torbie 60 tysięcy złotych nastolatce, która przyszła do jego domu. W kolejnym oszustwie dwie białostoczanki przekazały pieniądze i biżuterię w kosmetyczce i foliowej torbie. Kobiety straciły ponad 95 tysięcy złotych. Po odbiór kosztowności również przyszła nastolatka.

Pracujący nad sprawą śledczy ustalili tożsamość zarówno odbierającej pieniądze, jak i mężczyzny, z którym przyjeżdżała. To 12-letnia mieszkanka Warszawy i pochodzący z tego samego miasta 55-latek. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty oszustwa i decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Natomiast o zatrzymaniu nastolatki policjanci powiadomili sąd rodzinny.

(fot. Policja Podlaska, źródło Policja Podlaska)

2 komentarze

  1. Mogła doopy dawać za kasę a nie kraść. Czy oni ocyganili ludzi?

  2. Co mają w głowie seniorzy oddający byle komu swoje oszczędności życia??? Gdzie są ich bliscy lub opiekunowie, którzy mogliby ich uświadomić na temat takich oszustw?? Tyle się o tym słyszy i wraz znajdują się naiwni… Ech…